تجارت سکس در دبی


تجارت زنان در امارات يكي از جرم‎هايي است كه جريمه‎هاي سنگين و جزاي حبس دارد، اما اين تجارت براي خود شيوخ عرب و براي رونق بازار گردشگري امارات، گسترش زيادي داشته و از آن جلوگيري به عمل نمي‎آيد. تاجران سكس، از مليت‎هاي مختلفي هستند كه زنان و به‎ويژه دختران باكره را به امارات مي‎آورند و آن‎ها را مدت زمان طولاني در اين كشور نگه مي‎دارند.بازار جنسي در دبي طبقه‎بندي شده است. اين بازار و محيط آن به چهار بخش تقسيم مي‎شود؛ تن‎فروشي شبكه‎اي، ديسكويي، خياباني و روسپي‎خانه‎اي.

خريداران نوع اول اغلب ثروتمندان عرب هستند. زنان كارگر هم اكثرا دختران بسيار جوان (زير ۲۲ سال) هستند كه بيشترشان از طريق شبكه‎هاي قاچاق بين‎المللي به اين بازار آورده شده‌اند. جولانگاه اين بازار، هتل‌هاي بسيار گران و سطح بالاست و ارتباطات از طريق تلفن و واسطه‌هاي جاافتاده و غيرمرئي انجام مي‌گيرد. نرخ اين معاملات اغلب بسيار بالاست و بيشترين بخش درآمد حاصله، نصيب دلالان و واسطه‌ها مي‎شود.

به‎گفته يكي از ديسكوداران، تن‎فروشي ديسكويي به‎صورت علني است و تقريبا هركس كه توانايي مالي نسبتا مناسبي داشته باشد، مي‌تواند با حضور در ديسكوهايي كه هر شب در بسياري از هتل‌ها برقرار مي‌شود، مشتري يا شاهد آن باشد.
زناني كه در اين قسمت كار مي‌كنند اغلب بين ۲۳ تا ۳۵ سال سن دارند.
تن‎فروشي خياباني اغلب زناني را دربرمي‏گيرد كه يا خود را از قيد كارهاي خانگي (كلفتي) رها كرده و يا آزادانه به اين كشور آمده و به‏طور شخصي اقدام به اين‎كار مي‌كنند. اين زنان كه بيشتر از كشورهاي فيليپين، بلاروس، ميانمار و لائوس هستند، براي جلب مشتري در خيابان‌ها گردش كرده و سعي مي‌كنند با مبادله نگاه و كلام با گردشگران مرد، مشترياني براي خود بيابند. آن‎ها از امنيت بسيار كمتري برخوردار هستند چراكه هر آن مي‌توانند توسط مأموران انتظامي شناسايي شده و دستگير شوند. از طرف ديگر، آن‎ها از شبكه‏هاي امنيتي درون اين حرفه نيز برخوردار نيستند.
تن‎فروشي روسپي‏خانه‌اي در پايين‌ترين سطح جامعه است. زناني كه در اين بخش كار مي‌كنند، اغلب سني بيشتر از ۳۰ سال دارند، مگر دختراني كه از كشورهاي فقير آسيا به اين حرفه كشيده مي‌شوند. بسياري از اين زنان به‎صورت برده توسط قاچاقچيان به اين بازار كشيده شده‌اند.
نرخ مبادلات بسيار پايين بوده و محل كار آن‎ها در خانه‌هاي مشخص يا بخشي از هتل‌هاي ارزان قيمت است. مشتريان، اغلب كارگران آسيايي هستند كه از كمترين درآمد برخوردارند. برخي از مشتريان از قبل با اين مكان‌ها آشنايي دارند، برخي از طريق دوستان خود به اين مكان‌ها راهنمايي مي‌شوند و مشتريان جديد از طريق دلالان خياباني شكار مي‎شوند. تاكسيرانان از آگاه‎ترين واسطه‌هاي كشف اين مكان‌ها و حتي ديسكو‌ها هستند.
اما جداي از اين سيستمي كه در اميرنشين دبي سازمان‏دهي مي‏شود، دختراني از كشورهاي مختلف به امارات آورده مي‏شوند تا با وعده 50هزار دلاري توسط شيوخ عرب غيرباكره شوند. به گفته يكي از زنان ايراني كه با يكي از دلالان اين دختران ارتباط داشته است، اين دختران از كشورهاي مختلف به‎ويژه از اقشار فقير روسيه و تركيه با ويزاي دو ماهه وارد دبي مي‏شوند و با چشمان بسته به كاخ‌هاي حكومتي در دبي برده شده و در هر نوبت يكي از اين دختران انتخاب مي‏شود. برخي دختران به‎دليل انتخاب نشدن در چند نوبت، مجبورند بيش ازدو ماه در امارات بمانند و بعد از آن به‎دليل ماندن بيش از حد مجاز، محكوم شده و اجبارا رهسپار روسپي‏خانه‏هاي دبي مي‏شوند.

هجوم گردشگران مرد از چهار کشور عربستان ،پاکستان ، عمان و ایران به روسپی خانه های دبی ، باعث گرانی سرسام آور قیمت سکس در سالهای اخیر شده است .
اغلب دیسکوها و هتل های دبی ، بازار بورسی را به یاد می آورند که هر شب شماری فروشنده و خریدار به آن می روند و شروع به چانه زنی می کنند . طبق آمار رسمی دولت امارات، ۷۳ درصد از جمعیت دبی مرد و تنها ۲۷ درصد از آن زن هستند .

نبود تعادل جمعیتی بین زنان و مردان ، نابسامانی های گسترده در «عرضه و تقاضای » بازار سکس دبی ، عدم دسترسی به روابط جنسی آسان در کشوهای همسایه امارات و جاذبه فراوان این مقوله برای گردشگران از جمله عوامل رونق و گرانی این بخش به حساب می آید .

برای بدست آوردن قیمت سکس در دبی کافیست تا به یکی از دیسکوها یا پاتوقهایی همچون خیابانهای پائین شهر بروید و تعدادی از روسپی ها یا واسطه های آنها را ببینید .

یکی از واسطه های تن فروشی در دبی که پسری هندی با حدود ۳۰ سال سن است درباره نرخ روسپیانی که در خدمت دارد می گوید :
۲۰ دقیقه ۷۵۰ درهم (( ۲۰۰ دلار )) یک کلام .
یک شب هزار درهم (( ۳۰۰ دلار ))
این واسطه در چهار راه عطر فروشان در بازار مرشد کار می کند که یکی از ارزانترین بازارهای سکس دبی به حساب میاید . تلفن او دائم زنگ می خورد . وی با ادعا می گوید : (( از هر کجای دنیا که که بخواهی، دارم . آفریقا ، چین ، کشورهای مشترک المنافع ، خاور میانه . اگر می خواهی بیا ،اگر نمی خواهی وقت من رو نگیر . کار دارم . ))

در این چهار راه که معروف به چهار راه (( یکی از رکیک ترین الفاظ به معنای واسطه در خرید و فروش سکس )) است ، تعدادی واسطه همواره در حال قدم زدن هستند و پیشنهادات مختلفی را با قیمتهائی از ۵۰ درهم (( ۱۴ دلار )) تا هزار درهم به رهگذران می دهند .
کمی آنطرف تر از این چهار راه و در نقطه دیگری در پائین شهر به نام میدان جمال عبدالناصر محافل کسب و کار فرق می کند . در دیسکوهای پرشمار این منطقه ، مشتری مستقیما با خود روسپی در تماس است و تمام پول را به خود او می دهد . حدود قیمت در یکی از این دیسکوها به نام دیسکو » گاراژ » هزار درهم است و گاهی تا ۱۵۰۰ درهم نیز می رسد .

برای درک بهتر گرانی در این بخش بد نیست بدانید که قسط خرید ماشین » تویوتا کامری » در دبی حدودا ماهی ۷۰۰ درهم است .
اما این تازه شروع ماجراست .
هر چه بیشتر به سمت بالای شهر بروید قیمتها هم بالا می رود .
منطقه ((بردبی)) در وسط شهر چند دیسکوی معروف دارد که یکی از شناخته شده ترین آنها دیسکوی (( سایکلون )) است . قیمت بدن فروشی در این دیسکو از ۱۵۰۰ درهم شروع و به ۲۵۰۰ درهم ختم می شود . بیش از ۱۰۰ روسپی هر شب به این دیسکو می آیند .
در خیابان منخول دبی علاوه بر این دیسکو ، بیش از 10 دیسکوی بزرگ و اینچنینی فعالیت می کنند . به عبارتی هر شب نزدیک به هزار روسپی و دو هزار مرد فقط به این خیابان می آیند . می توانید به این آمار ۴۰۰ هتل دیگر دبی را هم اضافه کنید .
هتل هایی که اگر گفته شود این بساط ، در همه آنها پهن است سخنی گزاف نیست .

اما برای آگاهی بیشتر از تنوع قیمتها باید به دیسکوهایی بالای شهر هم رفت . در خیابان جمیرا و هتلهای اتوبان شیخ زاید کم نیستند افرادی که به گونه ای تلویحی به خرید و فروش بدن می پردازند . ،
شروع قیمت در دیسکو(( مارین )) واقع در ابتدای خیابان جمیرا ، از ۲۰۰۰ درهم است و تا پنج هزار درهم (( ۱۴۰۰ دلار )) نیز می رسد . این را زنی به نام ((الگا)) که یک روسی الاصل است می گوید . قیمتهایی که او به مشتریانش می دهد بر اساس ملیت روسپی ها تعیین می شود . الگا که دست کم 50 ساله به نظر می رسد می گوید که ۲۰ روسپی زیر ۲۴ سال در دیسکوی مارین برای او کار می کنند .
وی در ادامه تاکید می کند که مشتری پس از انتخاب یکی از کاندیداهای مورد نظر ، باید به من زنگ بزند و بر سر قیمت به توافق برسد . وجه نقدی در خانه هایی که اغلب در بالای شهر هستند ، پیش پرداخت می شود .

نادیده گیری قوانین توسط شرطة » پلیس «

تناقض میان قوانین و شیوه اجرای آنها در دبی ، تامل برانگیز است . تن فروشی در امارات متحده عربی دست کم سه ماه زندان دارد و پلیس موظف است تا با روسپی گری مبارزه کند ولی در خیابان ها و دیسکوها به ندرت دیده می شود که یک مامور پلیس با زنانی که آشکارا یا تلویحی به تن فروشی می پردازند برخورد کند .
این در حالیست که داستان مبارزه با تجارت سکس و قاچاق آدم سالهاست که به روایت تکراری صفحات حوادث روزنامه های دبی تبدیل شده است .
دولت دبی اما همواره با فرافکنی ، انگشت اتهام را به طرف سوداگران می برد و خود را مبری از شکل گیری چنین جریانی می داند .
شایان ذکر است که اداره های مهاجرت در هر هفت امیر نشین امارات به دختران مجرد به سختی ویزا می دهد . البته این قانون بستگی به ملیت افراد دارد ولی در مورد خاور میانه و کشورهای مشترک المنافع بیشتر صدق می کند .
در این بین تعدادی دلال با دور زدن قوانین موفق به گرفتن ویزای توریستی دو ماهه برای شماری روسپی و دختر جوان می شوند . این افراد در واقع کارگردانان گم نام پشت صحنه دیسکوهای دبی هستند و همه کاره اند .

همجنسگراها چقدر می گیرند ؟

مردان همجنسگرا نیز در دیسکوها و خیابانهای پایین شهر دبی با نرخ حدودی ۵۰۰ درهم (( ۱۳۰ دلار )) به تن فروشی
می پردازند .
این در حالیست که مبادرت به همجنسگرایی بر خلاف قوانین امارات متحده عربی است و 5 سال حبس دارد ، اما به نظر می رسد که دگرباشان جنسی در این کشور باکی از این مجازات ندارند و شواهد حاکی از آن است که این قانون کمتر به اجرا در می آید .
حتی تا چند سال پیش شایعاتی مبنی بر اینکه قرار است دیگر همجنسگراها در این کشور مجازات نشوند نیز شنیده می شد . ولی در اواخر سال ۲۰۰۵ با دستگیری ۲۶ مرد در مراسم عروسی چند همجنسگرا در ابوظبی ، خط بطلانی بر این شایعات کشیده شد و در نهایت ۱۱ نفر از این افراد هر کدام به ۵ سال زندان محکوم شدند .

«» مصاحبه با افرادی که در تجارت سکس دبی فعال هستند تقریبا غیر ممکن است و نویسنده این گزارش تحت عنوان یک مشتری توانسته است سوالات فوق را بپرسد «»

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: