جراحی ترمیم بکارت در ایران


در همان حال که دولت ایران در عرصه عمومی می کوشد با اقداماتی چون «مبارزه با بدحجابی» دختران این کشور را مقید کند تا پایبندی خود به یکسری از شئون سنتی – مذهبی را نمایش دهند، در عرصه خصوصی بسیاری از این دختران خود از ساز و کارهایی بهره می گیرند تا پایبند به نظر برسند.

ترمیم بکارت یکی از این ساز و کارها است در جامعه ای که رابطه جنسی خارج از ازدواج را عیب و جرم تلقی می کند؛ بخصوص برای دختران.

مثل تاجی بر سر

«دوست پسرم را خیلی دوست داشتم؛ عاشقش بودم. بعد از یک سال رابطه تصمیم به ازدواج گرفت. اما نه با من. برای همین حس کردم فقط می خواسته از من استفاده کند.»

این حرف بهارک است. او ۲۳ سال سن دارد، دیپلمه و منشی مطب دکتری است در یکی از خیابان های شمال تهران. خودش هم ساکن همین منطقه است. بهارک فروردین امسال عمل ترمیم بکارت را انجام داده است: « دکتر آشنای دوستم بود، از من ۴۰۰ هزار تومان گرفت. نیم ساعت هم بیشتر طول نکشید. درد هم نداشت فقط استرس خودم باعث شده بود احساس درد کنم. بعد از عمل هم درد زیادی نداشتم. الان فقط موقع عادت ماهیانه درد کمی احساس می کنم.»

او با اینکه می گوید «چون رابطه را استفاده مردها دیدم از خانم ها، کاری کردم تا دیگر نتوانم با کسی سکس داشته باشم»، پنهان نمی کند که « آدم فقط بخاطر خودش زندگی نمی کند. بخاطر جامعه و اطرافیان باید همچین کاری بکند. اگر خانواده ام پشتیبانم بودند، دیگر جامعه برایم ارزشی نداشت. ولی وقتی می دانم خانواده ام هم مثل جامعه فکر می کنند، چطور می توانم تن به عمل ترمیم ندهم؟»

بهارک موهای های لایت شده و پوششی به مد روز دارد. کفش های قرمزش چشم را در اولین لحظه می گیرد. روی کفش هایش با رنگ سیاه علامت مرگ نقش شده است؛ می گوید: « اگر بخواهم فقط به احساسم فکر کنم یک آینده تباه شده خواهم داشت. شاید هم وقتی که ازدواج کنم، نتوانم رابطه ای به خوبی رابطه ای را که با او داشتم با شوهرم داشته باشم، ولی من نمی توانم آینده ام را خراب کنم. من خودم پسرهایی را دیده ام که هر شب با یک دختر هستند، اما پای ازدواج که می رسد دختری را می خواهند که دست نخورده باشد.»

او تاکید می کند که خانواده اش از آن خانواده هایی نیست که دختر در آنها حتما مجبور به ازدواج باشد ولی اضافه می کند: «از اینکه راحتی ذهنی دارم خوشحالم. مثلا صحبت از خواستگار که می شود، خب استرس ندارم دیگر.»

بهارک می گوید: «مردهای جامعه مان، دختری را که پرده بکارت داشته باشد سریع می پسندند» و تعریف می کند: «در این مدت من با دو پسر آشنا شدم که وقتی فهمیدند من باکره هستم، سریع عاشقم شدند و می خواستند هر جوری که شده با خودشان نگه ام دارند.» لحظه ای مکث می کند و ادامه می دهد: «مثل یک تاج روی سرشان.»

اما لیلا که دانشجوی رشته مدیریت در یکی از شهرهای مرکزی کشور و ساکن خوابگاه دانشجویی است و می خواهد از فرصت ترم تحصیلی و دوری از خانواده استفاده کند تا در یکی از روزهای پاییز ترمیم بکارت کند، جور دیگری به قضیه می پردازد: «در کشوری که آزادی کلام نداریم، چطور می توانیم آزادی بدن داشته باشیم؟»

لیلا دختر «خانواده شهید» است و این موضوع را در اجبار برای ترمیم بکارت به طور مضاعف موثر می داند:« مشخص است، جامعه دید دیگری روی ما دارد.»

این دختر جوان که تاکید می کند «ندانسته به سرم همچین بلایی آمد»، توضیح می دهد: «البته تجاوزی در کار نبود، اما فکر می کردم می خواهیم برای همیشه با هم بمانیم. اگر می فهمیدم اصلا به من نمی خورد، هیچ وقت همچین کاری نمی کردم. من آن موقع نمی دانستم که او یک معتاد به کراک است.»

لیلا می گوید هیچ اهمیتی ندارد که برای ترمیم بکارت چقدر درد بکشد و می خواهد با وامی که یکی از دوستانش قرار است برایش بگیرد، خرج عمل را جور کند تا بعد از آن بتواند به «پسر مذهبی ای» که به تازگی با او آشنا شده برای ازدواج جواب مثبت بدهد.

تصمیم کبری

«اتفاقی که می افتد این است که تو با کسی ازدواج می کنی که پذیرشی برای اختیار و آزادی تو به عنوان یک انسان ندارد. در واقع از چاله به چاه افتادن است و سیکل خشونت بر زنان تداوم پیدا می کند.»

آیدا، مددکار اجتماعی اضافه می کند: «با اینکه دخترها دیگر چندان رویکردی مطابق با رویکرد خانواده و عرف به مسایل ندارند، باز هم اگر جایی پایشان به قانون یا خانواده گیر کند، می شوند همان دختران قبلی با همان درجه آسیب پذیری.»

آیدا به جز ترمیم بکارت و ازدواج به شیوه سنتی، احساس گناه را یکی دیگر از نمودهای آسیب پذیری این دختران می داند: «خیلی باید بر روی مواردی که بکارت خود را به هر شکلی از دست داده و در همین ارتباط به مددکار مراجعه کرده اند، کار کرد تا بتوان موفق شد درصدی از احساس گناه را در ذهن آنها کمرنگ کرد.»

آیدا که مدیرعامل یک سازمان غیر دولتی کودک و خانواده است و از سال ۱۳۷۹ در محلات جنوبی شهر قزوین کارگاه های مختلف آموزشی در مساجد برگزار کرده، تعریف می کند:«در یکی از کارگاه های ارتباط موثر، دختری به اسم کبری که از لحاظ جسمی وضعیت خوبی نداشت و با اینکه سی ساله بود به نظر ۱۱ یا ۱۲ ساله می آمد، آمد طرف من و گفت می توانم با شما به طور شخصی صحبت کنم، گفتم چرا نمی توانی و پرسیدم می خواهی بیرون قرار بگذاریم که گفت خانواده اش نمی گذارند هیچ جایی غیر از مسجد برود. کارگاه که تمام شد، او گفت که من بکارتم را از دست داده ام.»

آیدا می گوید: «این مساله برای او خیلی سخت بود و اصلا نمی توانست هضمش کند و شروع کرد به گریه کردن و توضیح دادن درباره خانواده اش و متوجه شدم که به علت ضعف های جسمی که دارد خانواده اش به چشم یک دختر عقب افتاده به او نگاه می کنند.»

به گفته این مددکار، کبری سرگذشتش را چنین بازگو کرده است: «یکی از دایی هایم که متاهل است و کارش فروش مواد مخدر است، از بچگی من را لمس می کرد، تا اینکه چند وقت پیش که موقعیت برایش پیش آمد، آمد طرفم و لباس هایم را درآورد اما کار خاصی نکرد. ولی دفعه دوم که چند روز پس از آن ماجرا بود، به من تجاوز کرد. همیشه فکر می کنم این سرنوشت شوم من بود که آن لحظه خانه خالی شد وگرنه در خانه ما هیچ وقت جای سوزن انداختن نیست. می خواستم گریه کنم، جیغ بزنم ولی می ترسیدم کسی بیاید و هر دو مان را بکشد.»

آیدا توضیح می دهد که چند وقت بعد، دایی کبری بخاطر فروش مواد زندانی شد و به نظر می رسید لااقل برای مدتی نمی تواند به رفتار خود ادامه دهد، «ولی به هر حال کبری احساس گناه وحشتناکی داشت. در مقابل پیشنهاد ترمیم بکارت هم می گفت که هیچ بهانه ای برای از خانه خارج شدن یا استراحت کردن در خانه ندارد و در نهایت گفت به جای ترمیم بکارت تصمیم دارد که اصلا هیچ وقت ازدواج نکند.»

بهای سلب آزادی

سمیه، یکی از دوستان نزدیک الهه، دختر ۲۸ ساله ای که دو سال پیش سقط جنین و ترمیم بکارت را تجربه کرده است، می گوید: «بعد از عمل ترمیم بکارت الهه، آرمن آمده بود و نوازشش می کرد. شاید یکی از مسایلی هم که باعث شد الهه با این قضیه خیلی راحت کنار بیاید، نوع برخورد شریک جنسی اش بود. یعنی الهه در رابطه با او خودش را قربانی نمی دید.»

سمیه توضیح می دهد که الهه و آرمن پنج سال بود که با هم رابطه داشتند: «الهه از یک خانواده مذهبی مسلمان و آرمن، از خانواده یک کشیش مسیحی بود که مسلمان شدن اعضای خانواده برایشان تابو محسوب می شود. برای همین اصلا امکان ازدواج نداشتند.»

او تعریف می کند: «با باردار شدن الهه، آرمن خیلی تلاش کرد تا توانست دکتر مطمئنی پیدا کند تا الهه بتواند هم بچه اش را سقط کند و هم با ترمیم بکارت به حالت اولیه برگردد و بعد گفت برو ازدواج کن. حالا هر دو شان ازدواج کرده اند.»

سمیه می گوید «به هر حال الهه بخاطر شرایط خانوادگی اش مجبور به ترمیم بکارت بود» و ادامه می دهد: «وگرنه خودش چون ارتباطش عاشقانه بود، عشق را پشتوانه می دانست و هیچ وقت حس گناه نداشت. حالا هم خیلی زندگی خوبی دارد. اصلا به آن ماجرا به چشم شکست نگاه نمی کند، فقط افسوس می خورد که نتوانسته با آرمن زندگی کند.»

سمیه که مجرد و مترجم یک شرکت خصوصی است اعتقاد دارد: «باید کم کم همه بپذیرند که اگر رابطه جنسی بین دو نفر ایجاد می شود یک اتفاق خیلی طبیعی است و دلیلی ندارد که یک طرف قضیه بخواهد برود جراحی کند تا مبادا کسی بفهمد و شانس های ازدواجش را از دست بدهد.»

او می گوید: «شاید کم کم این فرهنگ جا بیفتد. الان خیلی از پسرها هستند طرف دختری که تجربه جنسی ندارد نمی روند با این عنوان که این دختر «ببو گلابی» است. یعنی «پپه» است و هیچ چیز سرش نمی شود و نمی تواند شریک جنسی خوبی محسوب شود.»

لاله دختر دیگری است به سن و سال الهه که با دوست خود رابطه جنسی دارد اما می گوید: «هیچ وقت به ترمیم بکارت فکر هم نمی کنم.» می خندد و می پرسد: «بدوزیم؟ این می شود بکارت؟» و سوال می کند: «اصلا برای چه بکارت؟ من چند وقت دیگر سی ساله می شوم، مگر بچه ام که جامعه بخواهد جای من تصمیم بگیرد؟»

البه لاله انکار نمی کند که تا به حال بارها از طرف خانواده اش تهدید شده است که باید با آنها به پزشک زنان برود و تست سلامت بکارت بدهد: «اما به نظرم همه چیز بیشتر به دیدگاه خود آدم برمی گردد. به اینکه اعتقاد داریم حفظ حریم شخصی مان ارزش مقاومت دارد یا نه. اگر اعتقاد داریم، پس باید مقاومت کنیم. نمی شود یک جایی آزاد رفتار کرد، بعد فردایش رفت ماله کشید.»

او اعتقاد دارد: «ترمیم بکارت نمونه خوبی است که نشان می دهد سلب آزادی یک فرد چه زن چه مرد در نهایت به ضرر خود کسانی که با انواع روش ها آزادی را سلب کرده اند تمام می شود. اگر آزاد بودیم هر کسی جفت خودش را پیدا می کرد، نه اینکه یک نفر که می خواهد زنش باکره باشد، با یک زن ترمیم بکارت کرده طرف باشد.»

به خاطر یک مشت دلار؟

تاثر بهارک در مقابل این سوال که «آیا فکر نمی کند در واقع با ترمیم بکارت به همسر آینده اش دارد دروغ می گوید» در لحنش آشکار می شود: «خیلی انجام دادن ترمیم بکارت برایم سخت بود. در حد یک ضربه بود. افسردگی گرفته بودم و احساس می کردم از پسرها منزجر شده ام. برای همین شاید لذت هم ببرم از دروغی که به آن ها می گویم. شاید هم اصلا برایم مهم نباشد دروغ به حساب بیاید.»

لیلا هم با لحظه ای تامل می پذیرد که «مسلم است که ترمیم بکارت یعنی دروغ، ولی علت این دروغ من نیستم، علت این دروغ فشارهای فرهنگی اجتماعی مان است.»

او با این توضیح که در جامعه مان هیچ مردی پیدا نمی شود که باکره نبودن زن را بپذیرد، پیشاپیش خود را تبرئه می داند و می گوید: «اگر هم پیدا شود به عنوان اینکه زن هم مثل او آزاد است به آن نگاه نمی کند. این را وسیله ای می کند برای تحقیر و سرکوفت دایمی زن. انگار که لطف کرده و با او ازدواج کرده است.»

اما شهره، کارشناس ارشد مامایی که در مطبش ترمیم بکارت را برای مراجعان انجام می دهد، اعتقاد دارد: «خیلی از دخترها از باکره بودن به عنوان پوئن استفاده می کنند تا ازدواجی با شرایط بهتر داشته باشند؛ نه اینکه همسر کسی شوند که به آزادی شان احترام می گذارد ولی وضع مناسب مادی ندارد و معمولی است.»

شهره با تاکید بر اینکه «مردها هم خودشان باید کمی فکر کنند»، توضیح می دهد: «مردها دوست دخترهایشان را می برند که این عمل را انجام دهد. اما باز هم از همسر آینده شان توقع دارند که باکره باشد. یک لحظه هم حتی فکر نمی کنند که ممکن است او هم دروغ بگوید. شاید هم ترجیح می دهند دروغ بشنوند و از شنیدنش هم لذت می برند.»

Advertisements

33 responses to this post.

 1. Posted by a on 2011/01/21 at 2:18 ب.ظ.

  salam mishe adrese 1 jaye motabar baraye amal ham be man bedahid….in meile mane toopooli2005@yahoo.com tashakorrr

 2. Posted by سپیده on 2011/07/25 at 11:33 ق.ظ.

  سلام من متاهلم و قبل ازدواجم با کسی رابطه نداشتم وقتی برای ائلین بار پریود شدم خیلی ترسیدم درد داشتم ندانسته انگشتم داخل کردم
  هنوز هم وقتی پریودم با فشار زیاد شلنگ اب خودم و میشورم چون بدم میاد از پریودی میدونم کار اشتباهی ولی عادت کردم من هنوز نمیدونم باکره ام یا نه و هنوز تو عقدم
  منو راهنمایی کنید
  واقعا وحشت دارم از اینکه باکره نباشم اونم بخاطر هیچ و الکی به من بگید چکار کنم؟

 3. dooste aziz ke darkhaste markaz motabar kardid. agar dar mahale sokoonate khod be jarah va motakhasese zanan va zayeman moraje konid rahnamyitun mikonan

  sepide lkhanom shoma ham bayad be motakhases moraje konid ta moayene konan va bebinan moshkeli darid ya na

 4. Posted by آرمیتا on 2012/05/11 at 12:03 ب.ظ.

  سلام میشه آدرس 1 جای متبر برای عمل هم به من بده . دوستم خیلی مشکل داره و گرفتار . این ایمیل من
  armita.alavi@yahoo.com
  تشکر میکنم

 5. Posted by ناشناس on 2012/05/11 at 12:13 ب.ظ.

  من یک دختر ناشنوا 20 ساله هستم که مورد سو استفاده جنسی قرارگرفته ام خواهشمندم یک مرکز معتبررا برای ترمیم به من معرفی کنید

 6. Posted by ناشناس on 2012/07/27 at 1:58 ق.ظ.

  yek markaze motabar baraye tarmim gharibeye2@yahoo.com

 7. Posted by negar on 2012/08/13 at 2:26 ب.ظ.

  سلام من یکبار این عمل را انجام دادم.حدود یک سال پیش .ولی الان حس میکنم بازم به اندازه ی کافی تنگ نیست.ایا من دچار توهم میشم یا اینکه امکان داره باز شده باشه.لازمه که بگم من تو این مدت اصلا رابطه ی جنسی نداشتم.خواهش میکنم به من جواب بدید.

 8. Posted by farnoosh on 2012/09/17 at 8:21 ق.ظ.

  سلام میشه در مورد عمل ترمیم بشتر توضیح بدید با بهوشیه من واقعا وحشت دام میشه آدرس جای مطمئنی رو هم به من بدید.

 9. Posted by ناشناس on 2012/09/27 at 12:46 ب.ظ.

  عکسای مناسبی گذاشته بودین ممنون از تون
  لطفا ی آدرس مطمئن برایم ایمیل کنید تا مشاوره بدهند برای این امر
  در ضمن
  از نظر من مردها خودشان دوست دارند بهشون دروغ گفته شود
  توی دوستیها اگر رابطه نداشته باشی کنار گذاشته خواهی شد حتی اگر علاقه مند باشی !
  توی دوستی ها همه امروزی هستند و از این دم میزنن که اگر همسر آیندهما دختر نباشد مهم نیست ! اما پایش که میافته
  همون دوست دختر رو بعد از چند سال میزارن کنار و با هزارتا بهانه میرن خواستگاری !
  خوب مسلما مشکلشون همین بکارته وقتی میشه با ی همچین عملی درستش کرد و بدونه حرف و حدیثی ازدواج کرد چرا نکنیم !

 10. Posted by داداش on 2012/10/14 at 8:33 ق.ظ.

  سلام یه پسر 25 ساله هستم که تا به حال رابطه جنسی نداشتم و با خوندن نظرات بالا تقریباَ امیدم رو برای ازدواج با یه دختر بکر از دست دادم.!!!!!!!!

 11. Posted by nashenas on 2012/11/08 at 11:13 ب.ظ.

  salam mishe adres ro be man ham bedid mamonam

 12. Posted by سما on 2012/12/08 at 9:43 ب.ظ.

  به نظر من دختر نباید خودشو راحت بفروشه
  اخه ترمیم پرده بکارت میشه نجابت؟
  اصلا دلیل انحراف پسرا همین دخترا هستن
  باعث میشن که همه ی دخترا بد به نظر بیان

  تنهایی را دوست دارم بوی نجابت میدهد

 13. Posted by ناشناس on 2012/12/09 at 9:57 ق.ظ.

  khili jaleb bod delam mikhad ba chand nafar mese khodam harf bezanam

 14. Posted by ناشناس on 2013/01/03 at 4:12 ب.ظ.

  سلام اگه کسی دکتر سراغ داره و از کارش مطمئن ایمیل بزنید
  neda.irani90@yahoo.com

 15. Posted by behrooz on 2013/01/06 at 3:21 ب.ظ.

  سلام اگه میشه لطف کنید یک دکتر برای ترمیم معرفی کنید !

 16. Posted by 3pd on 2013/01/17 at 10:46 ب.ظ.

  سلام من 26سالم از20 سالگی پرده بکارتمو از دست دادم و با دوست پسرم خیلی ارتباط داشتم الان میخوام ازدواج کنم البته نه با دوست پسرم فکر میکنید بشه جراحی کرد طوری که طرفم نفهمه

 17. Posted by azita on 2013/01/22 at 4:47 ب.ظ.

  میشه لطف کنید آدرس یه دکتر و برام ایمیل کنید…

 18. Posted by ناشناس on 2013/01/24 at 3:09 ب.ظ.

  آیا امکان دارد پزشکان ماما و زنان، پس از معاینه به دروغ بکارت را سالم معرفی کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خواهشا راهنمایی کنید من ب نظر پزشکی مشکوکم

 19. Posted by ناشناس on 2013/01/24 at 7:24 ب.ظ.

  mage majborin sex konid,to k khodeto nemitoni control koni shoooooooohar konyy khobbbb chera esme baghie dokhtararo kharab mikoni

 20. Posted by ok on 2013/01/28 at 2:18 ب.ظ.

  khak bar sare hamatoon
  ashghala

 21. سکس یکی از مهمترین حساس ترین غریزه انسان اگه نباشه دیدم آدم های رو که افسرده شدن نفرت پیدا کردن از خودشون و جنس مخالف شون.
  یه سوال/اگه پسر جماعت هم مثل دخترا تو سکس کردن ازشون چزی کم شه یا ردی بی افته (مثلا البته) دخترا باهاشون ازدواج میکردن؟چه جوابی میدادن.
  من خودم پسرم 30 سالمه.برام اصلا مهم نیست چه کسی تو دوران مجردیش چه کارها کرده آدم خجالت میکشه از دختر بپرسه خانم شما بکارت دارین اون دوران جاهلیت گذشته .زندگی چی که من دنباله بکارت باشم.تا کی میخواهیم به دختر با چشم اشیا نگاه کنیم؟همه چیزو انگار خلاصه کردن تو بکارت. مهم باطن شخصه. مفهوم زندگی بالاتر از این حرفاست.
  البته این نظر شخصیه منه برا دوستانه دیگه با هر عقیدای احترام قاعلم.

 22. Posted by shahla on 2013/02/05 at 2:51 ب.ظ.

  آدرس یه دکتر مطمئن رو تو تهران برام ایمیل کنین لطفا 😦
  shahlagg@yahoo.com
  توروخدا کمکم کنید خودم نادونی کردم

 23. Posted by ناشناس on 2013/03/30 at 9:15 ب.ظ.

  سلام. من یه دختر 25 ساله ام که باکره هستم.و نظرم اینه که ما نباید به کسانی که دچار این مشکل اند با دید بدی نگاه کنیم.چون این عامل میتونه دلیل های مختلفی داشته باشه.و هر کسی که این عمل رو انجام میده قابل تحسینه چون به نوعی از کاری که کرده خوشحال نیست.و در مقابل هر دختزی که باکره نیست پسری وجود داره که این کارو انجام داده.پس پسر های عزیزی که دنبال دختر باکره میگردین اول سلامت خودتون رو اصلاح کنید بعد دنبال نجابت باشید.

 24. باسلام احترام خدمت مدیریت سایت و خانم : نمیدونم چرا اشتباه خودتونو رو سر تمام پسر ها یا مردم دیگه میندازین …حالا من یسوالی از شما میپرسم . مگه همه دخترا خوبن.. همشون قلب دارن؟؟؟ بخداوندی خدا قسم اگه داشته باشن … شما اگه واقعا دلتون با خدا بود هیچ وقت از جامعه و مردم دیگه حرف نمیزدید… پس مقصر خود شمایید . بخدا زندگی ارزش نداره …حال از نظر خودم اگه ازدواج نمیکنم علتش اینه هیچ وقت کسی نمتونه ترو با دلش تو این دورو زمونه نگه داشته باشه….. حالا پسرا چی میگن.. میگن دختره سالم پیدا نمیشه که بهش دل ببندیم….حالا عزیزان کدوم درسته .. امیدوارم نظرتون تو میلم ببینم خوشحال میشم و یه کمکی بمن حقیر میشه . بانهایت احترام tanhatarintaneshgh@yahoo.com

 25. Posted by ستاره 29 ساله on 2013/07/02 at 7:24 ب.ظ.

  امیر آقا واقعا من اشتباه خودمو می پذیرم .خواستگار خوب داشتم . حتی به من گفت باهات ازدواج میکنم آخه دوست دارم اما گول صاحب مغازمو خوردمو………..الانم دنبال دکترم …. از قلب پاکت آقا امیر مراقبت کنید

 26. Posted by حمید on 2013/07/05 at 11:04 ق.ظ.

  سلام هیچ حقیقتی بنهان نمی ماند من بادختری ازدواج کردم درحالی که بکارت ترمیمی داشت ونتونست کارای مجردیشو ترک کنه وبعدازمدتی خودش گفت توتکراری شدی دنبال سکه بودم وازمن شکایت کرددارم مهر میدم.میگیره خرج زیداش میکنه اشتباه منونکنیداول بزشک قانونی کار درست ببریدبعد…کسی که هرز رفته تااخرهرزه هست

 27. Posted by حمید on 2013/07/05 at 11:07 ق.ظ.

  هیچ دختری نادونی نمیکند ونکرده اگر کسی به شما کمک کنه شریک کثافت کاری شماست

 28. Posted by ناشناس on 2013/07/17 at 2:02 ق.ظ.

  ona ke az rahe namasro pardashono az das dadan va mikhan alan sare hamaro qol bezanan ok bezanan khodaro mikhan chikar konan?on ke hamaro hame karatono dide?
  darzem amal kadan moge nazdiki malom mishe chon hamrahe chin rizi shadid va darde bishaz hade hata nazdiki az agabam malom mishe

 29. Posted by بهرام on 2013/08/13 at 9:44 ق.ظ.

  من آقایی 40ساله ومجرد هستم چند روز پیش دختر عموم که 22 سالش هست بهم زنگ زد وگفت که سه سال پیش بکارتش رو از دست داده و خیلی ناراحت هست دنبال یه دکتر ترمیم بکارت می گرده .من می گم کاری ندارم که بکارت باید باشه یا نه ولی فعلا تو جامعه ما مهم هست حالا این کار درست هست یا نه رو کاری ندارم ولی من خواهشم از خانمها این هست که این بکارت رو نگه دارند تا دچار مشکلات نشن چون این دختر عموی من در حد خودکشی بود من کمکش کردم که فعلا دست به این کار نزنه .اگه دکتر مطمئن کسی سراغ داره ایمیل بزنه
  amani_sanaz@yahoo.com

 30. Posted by dream on 2013/08/30 at 2:59 ب.ظ.

  سلام ممنون میشم یه دکتر معتبر تو تهران معرفی کنید
  roya.sa.ha@hotmail.com

 31. Posted by زهره on 2013/09/08 at 6:00 ب.ظ.

  ی دکتر توی یزد برا ختنه و ترمیم بکارت معرفی کنین لطفا

 32. Posted by جواد on 2013/10/03 at 10:00 ب.ظ.

  همه اونایی که میگن حجاب یعنی محدودیت ، تبعیض ، سنت گرایی و … توجه کنند که حجاب سد اول همه مشکلات بالاست!
  حیا در جامعه ما یعنی همه چیز! باور نمیکنید؟
  صدای این خانم هارو بشنوید تا باور کنید!
  خدارو شکر میکنم که تونستم تا الان جلوی شیطان درونمو بگیرم و منحرف نشم

 33. Posted by غریبه on 2016/06/02 at 7:19 ب.ظ.

  سلام من توی شهری ام ک غریبم کسی رم نمیشناسم ک بهم دکتر معرفی کنه اگه دکتر معتبر توی شهر قم میشناسید لظفا آدرسو بهم ایمیل کنید . در ضمن من از سر هوس یا اشتباه دچار نشدم مورد تجاوز قرار گرفتم ک از ترس آبرو مخفی اش کردم ک همین امر بیشتر بهم ضربه زد .ایمیلمم nafasjojo455@yahoo.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: